Jesteś tutaj: Start / Wydarzenia polecane

Wydarzenia polecane

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Spotkanie Klubu Galicyjskiego

15 czerwca 2019

Promocja albumu o katedrze i wystawa. Zapraszamy

13 czerwca 2019

Regaty o puchar Rektora PWSW

Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu oraz Akademicki Związek Sportowy uczelni po raz drugi zapraszają do udziału i kibicowania w Regatach Czwórek Wioślarskich ze sternikiem o Puchar Rektora PWSW. Wspólna zabawa i rywalizacja odbędzie się na terenie Plaży "Ostrów" 8 czerwca br. w godzinach 9.00 - 14.00

Regaty zostaną przeprowadzone w 3 kategoriach:
- młodzieżowej (uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, harcerze, studenci),
- seniorskiej (reprezentacje pracowników zaproszonych instytucji samorządowych, spółek miejskich i innych zakładów pracy),
- służb mundurowych
na łodziach wiosłowych typu „Omega” na dystansie 300 m. Start i meta na „Plaży Ostrów”.

Regaty będą też formą uczczenia 40. rocznicy rejsu kpt. Henryka Jaskuły na jachcie s/y "Dar Przemyśla" solo non stop dookoła świata.

28 maja 2019

Setna rocznica odzyskania Niepodległości. Losy narodu polskiego

W najbliższą środę, 29 maja 2019 r., zapraszamy na otwarcie wystawy "Setna rocznica odzyskania Niepodległości. Losy narodu polskiego". Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11.00 w Archiwum Państwowym w Przemyślu (parter).

Wystawa prezentuje zbiory prywatne Józefa Rybczyńskiego, który także jest autorem jej scenariusza. Poprzez patriotyczne pocztówki z przełomu XIX i XX w., kartki pocztowe i stemple legionowe, medale i odznaczenia wojskowe oraz filatelistykę patriotyczną oraz religijną, przemyski kolekcjoner  pragnie uczcić jubileusz stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz włącza się w obchody Stulecia Archiwów.
Eksponując prywatne zbiory dotyczące Niepodległej, pragniemy zachęcić Wszystkich mieszkańców Przemyśla i regionu o dzielenie się z nami pamiątkami związanymi z odzyskaniem przez Polskę Niepodległości. Tym samym zaczynamy realizację projektu ARCHIWA RODZINNE NIEPODLEGŁEJ, którego koordynatorem jest Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych.

27 maja 2019

Spotkania na Pokuciu 2019

21 maja 2019